Japońskie wnętrza charakteryzują się niebywałą estetyką. Kojarzymy je ze spokojem, harmonią, z otoczeniem pełnym miłości do natury. To miejsca, które pomagają odnaleźć równowagę i wyciszenie tak potrzebne we współczesnym świecie. Dlatego też uważam, że warto przyglądnąć się bliżej japońskim sposobom urządzania przestrzeni i przemycić odrobinę zen do własnego wnętrza. Jednym z motywów, z których możemy czerpać inspiracje jest tokonoma. Zaintrygowani?
Targi Sztuki Dostępnej- hit czy kit?
W ubiegły weekend w Warszawie odbyły się Targi Sztuki Dostępnej- pierwsze takie targi w Polsce. Organizatorkami były Ewa Mierzejewska i Lena Szwed- Strużyńska, które zadbały o odpowiedni dobór prac. Jak sama nazwa wskazuje, targi miały promować sztukę w przystępnej cenie. Skierowane były dla ludzi, którzy myślą o zakupie dzieła, chcieliby wydać niewiele, nie wiedzą gdzie nabyć wartościowe prace, czują się niepewnie w wyborze. Ze względu ciekawą ideę i fakt że to debiutująca edycja, byłam niezmiernie ciekawa jak to będzie wyglądać. Dlatego też, nie mogłam sobie odmówić uczestnictwa! Jesteście ciekawi jak wypadło to wydarzenie?
4 Design Days Katowice 2019- relacja z targów
Zaledwie kilka dnie temu zakończyła się kolejna edycja katowickich targów 4 Design Days. Analogicznie do wcześniejszych imprez, dwa pierwsze dni przewidziane były dla profesjonalistów, natomiast weekend dla wszystych interesujących się trendami i nowościami w aranżacji wnętrz. 4DD to wyjątkowa impreza, na którą oczekiwałam z niecierpliwieniem ( zainteresowanym polecam relację z ugiegłego roku) Charakterystyczne przestrzenie architektoniczne Międzynarodowego Centrum Kongresowego i kultowego Spodka stwarzają ogromne możliwości ekspozycyjne oraz zapewniaję dogodne warunki dla przewidzianych paneli dyskusyjnych- agenda wydarzenia przewidywała liczne konferencje i wykłady dotyczące najbliższych trendów i kierunków i problemów napotykanych w aranżacji wnętrz czy architekturze.
12 książek o designie na 12 miesięcy w roku, czyli propozycja na zrealizowanie czytelniczego noworocznego postanowienia
Początek Nowego Roku sprzyja tworzeniu listy postanowień noworocznych. Planujemy najbliższą przyszłość, wypisujemy nawyki, które chcemy wyeliminować lub zmiany, ktore chcemy wprowadzić w życie. Bardzo często lista do złudzenia przypomina listę z ubiegłego roku, ale nie jest to powód do zniechęcenia i zaprzestania układania planu postanowień. Jeśli więc, podobnie jak ja, należycie do zwolenników tworzenia noworocznych postanowień, mam dla Was propozycję! Być może na Waszej liście znalazł się popularny punkt: „ przeczytać jedną książkę w miesiącu” albo po prostu jesteście zainteresowani literaturą z dziedzin designu, architektury czy urządzania wnętrz i chcecie bardziej zgłębić wiedzę w tych dziedzinach, to ten wpis jest dla Was! Przygotowałam propozycję 12 książek wartych przeczytania,oglądania czy choćby przekartkowania. Część z nich już jakiś czas gości w mojej domowej biblioteczce, a część zainteresowała mnie na tyle, że na pewno sięgnę po nie w najbliższym czasie. Nie są to najnowsze publikacje,ale niektóre nie są zbyt popularne, więc liczę, że uda mi się was zaciekawić i skłonić do lektury. A więc do dzieła!
Życzenia Noworoczne
Już za parę chwil Stary Rok zamieni się w Nowy Rok. W tym wyjątkowym czasie chciałabym złożyć Wam najszczersze życzenia: przede wszystkim spełniajcie marzenia, dążcie do celu, dużo się uśmiechajcie i celebrujcie każdą, nawet krótką chwilę. Nie przejmujcie się nieistotnymi sprawami,oddzielając rzeczy naprawdę ważne, od tych, które za takie chcą uchodzić. Będę trzymać kciuki za realizację wszystkich Waszych planów i postanowień, nawet tych zwariowanych :) Niech każdy dzień Nowego Roku będzie pełen miłych zdarzeń i cudownych niespodzianek. Serdeczności i wszystkiego najlepszego!
Wrażenia z targów Zaprojektowani 2018
W ubiegłą niedzielę w Starej Zajezdni w Krakowie odbyły się kolejne targi designu, które są jednym z wydarzeń cyklu Zaprojektowani organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne. Analogicznie do porzednich edycji, jako lokalizację wybrano industrialne wnętrze Starej Zajezdni, które po brzegi zostało wypełnione stoiskami. Miejsce to poprzez swoją atmosferę, świetnie wpisuje się w kreatywny klimat przedsięwzięcia. Warto podkreślić, że Zaprojektowani to kilkudniowe wydarzenie- nie tylko targi ale także wykłady, warsztaty czy bezpłatne porady architektów-coś dla siebie mogli znaleźć i profesjonaliści i miłośnicy designu.
Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku- dlaczego warto wybrać się na wystawę?
Już w przyszłym tygodniu w Muzeum Narodowym w Krakowie kończy się wystawa „Z drugiej strony rzeczy- Polski Design po roku 1989”, o której wspominałam w poprzednim wpisie. Niewiele czasu zostało, więc należy się pospieszyć! Bardzo zachęcam żeby wykroić w swoim napiętym harmonogramie kilka godzin i udać się do muzeum. Jest to polski design w pigułce- na wystawie znajdują się zarówno najważniejsze, charakteryczne dzieła polskich twórców i jak mniej popularne, produkowane w limitowanych edycjach przedmioty. Celem wystawy jest, by za pomocą codziennych przedmiotów pokazać zmiany zachodzące w Polsce po roku 1989 oraz opowiedzieć związane z nimi historie. Ekspozycja pozwlala sobie uzmysłowić, że pod słowem design kryje się szeroki wachlarz rzeczy oraz doświadczyć, jak dużą rolę design odgrywa w naszym życiu - a często nie jesteśmy tego świadomi.
Niezwykłe warsztaty w Muzeum Narodowym „Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku!”
Sobotnie popołudnie przebiegło twórczo, kolorowo i wesoło- a to za sprawą firmy Max- Fliz i Muzeum Narodowego w Krakowie, które przygotowały nietypową atrakcję. Studenci artystycznych uczelni, mieszkańcy Krakowa i wszyscy chętni mogli zmierzyć się z wykonaniem ławek inspirowanych parkiem Güell. Przygotowane na to wydarzenie formy wymagały ozdobienia kolorową mozaiką z płytek ceramicznych o różnych kolorach i fakturach.
Warsztaty architektoniczne "Schronienie" moim okiem
W minioną niedzielę miałam okazję uczestniczyć jako wolontariusz w architektonicznych warsztatach dla dzieci. Organizatorami imprezy była fundacja Materia Projekt, pracownia architektoniczna JMZ APA oraz Tytano. Odbywała się w Krakowie, w bardzo modnym kompleksie budynków dawnych zakładów tytoniowych przy ulicy Dolnych Młynów, a tematem warsztatów było schronienie. Przed rozpoczęciem warsztatów zastanawiałam się, jak dzieci poradzą sobie i z tematem i konstruowaniem formy. Jesteście ciekawi, jaki był efekt finalny tej całej zabawy?
Garść prostych i szybkich pomysłów na wiosenne, kwiatowe dekoracje
Wielkanoc już nadchodzi, dlatego dziś bardziej okolicznościowy wpis. Na święta przygotowujemy się pod róznym kątem: i w sferze duchowej i rodzinnej i kulinarnej. Warto także pomyśleć o chociaż drobnej dekoracji kwiatowej, która pozwoli wprowadzić powiew wiosny i będzie przyjemną ozdobą wnętrza. Nie każdy czuje się mistrzem kompozycji kwiatowych, dlatego wybrane inspiracje są bardzo proste w wykonaniu.
- 1
- 2 (current)
- 3
- 4
- 5