Doroczna wystawa prac studentów to swego rodzaju podsumowanie całego roku pracy dydaktycznej. Co znajdziecie na wystawie? Znalazły się na niej najlepsze prace z wszystkich wydziałów (warto pamiętać, że ASP to nie tylo malarstwo , ale także m.in. rzeźba, grafika, intermedia czy formy przemysłowe). Przede wszystkim, uwagę przykuwa różnorodność przedstawionych technik i form oraz możliwość oglądania wielu odmiennych interpretacji tego samego tematu. To dobra okazja dla kandydatów zainteresowanych studiami na krakowskiej ASP do zapoznania się z programem poszczególnych wydziałów, poziomem i tematyką zajęć, zapoznania się ze strukturą uczelni. Wystawa ASP powinna także zaciekawić miłośników sztuki- ukazuje zainteresowania, trendy i kierunek rozwoju młodych artystów. Można przekonać się, że mamy zdolną, kreatywną młodzież, która może wnieść powiew świeżości. Jeśli udało mi się zainteresować tematem, to musicie się spieszyć, gdyż wystawa kończy się w tym tygodniu!
Pod wpisem znajdziecie kilka prac, które przykuły moją uwagę, natomiast teraz chciałabym przejść do wystawy najlepszych prac dyplomowych, która z kolei odbywa się w Pałacu Sztuki na Placu Szczepańskim. Można powiedzieć, że to swego rodzaju wisienka na torcie dorocznego przedsięwzięcia promocji krakowskiej ASP. Z przyjemnością oglądałam zebrane z wielu wydziałów prace. Spodobał mi się projekt identyfikacji wizualnej Filharmonii Podkarpackiej autorstwa Agnieszki Juchy czy zestaw ceramicznych naczyń do restauracji Mileny Kołodziej. Jednak serce zabiło mi mocniej przy pracy dyplomowej Soni Kalandyk i Anny Pielesz wykonany pod kierunkiem prof. Piotra Bożyka w Pracowni Projektowania Konceptualnego. Praca przedstawiała zbiór elementów wykonanych z naturalnych materiałów, umożliwiający samodzielne tworzenie przedmiotów użytkowych. Kolekcja zawierała szklane terraria na rośliny i wazony na kwiaty wykonywane tradycyjną techniką wydmuchu szkła oraz świeczniki, lusterko, serwetnik i lampy wykonane z mosiądzu i kamienia. Każdy szklany kształt był niepowtarzalny, a jeśli chodzi o świeczniki i pozostałe akcesoria, użytkownik miał możliwość ich personalizacji poprzez dodawanie i odejmowanie elementów. Całość była jednocześnie i spójna i różnorodna- zresztą oceńcie sami! Wszystkie elemety są bardzo estetyczne i dobrze przemyślane. Smaczku kolekcji dodawała unikatowość poszczególnych elementow wynikająca z właściwości materiału i technik zastosowanych przy wytwarzaniu elementów. Brawo dziewczyny!
Praca dyplomowa: Sonia Kalandyk, Anna Pielesz; promotor: Piotr Bożyk, Pracownia Projektowania Konceptualnego:
Poniżej kilka prac, które mi się spodobałypodczas Dorocznej Wystawy Prac Studentów ASP. Jeśli nie wpis, to może one zachęcą Was do odwiedzenia i obejrzenia wszystkich dzieł powstałych w poszczególnych pracowniach!
1. Alicja Pakosz, II rok:
2. Anna Skrzypczyk, III rok:
3. Anna Tajak, IV rok:
4. Filip Leoniak, II rok:
5. Dominika Szarek:
Komentarze
Brak komentarzy.