Projektantka wnętrz, Christina Bordoiu, przy urządzaniu swojego własnego,40m/kw mieszkania w Arad, czerpała inspiracje z natury, koncentrując się wokół motywów przyrodniczych i tematyki rowerowej. Wynikiem jej poszukiwań jest przepiękne, nietuzinkowe wnętrze, obfitujące w rozmaite rozwiązania optymalizujące przestrzeń.
Ciepłe, popielate wzory po szwedzku
Poniżej praktycznie urządzone mieszkanie w mieście Göteborg, które na powierzchni 37,5 m/kw mieści salon z wnęką sypialnianą, kuchnię, łazienkę i niewielką garderobę dostępną z korytarza. Wnętrze to połączenie typowego dla połowy XX w układu z nowoczesnymi elementami wkomponowanymi w wyraźnie zarysowany styl skandynawski.
Funkcja i elegancja w moskiewskim apartamencie
Wnętrze 52 m/kw, znajdującego się w Moskwie apartamentu, zaprojektowali Taras Bezrukov i Stas Samkovich z biura TS Design. Mieszkanie składa się z salonu, niewielkiej kuchni, sypialni, łazienki i garderoby. Projektanci stworzyli otwartą przestrzeń, w której strefy płynnie przechodzą jedna w drugą.
Mikołajowe inspiracje
Ciąg dalszy klimatów DIY, czyli zrób to sam. Dziś, z okazji 6 grudnia, 6 mikołajowych inspiracji na dekoracje domu, które można wykonać własnoręcznie. Będą cieszyć oczy i podkreślać świąteczny nastrój.
Warszawskie DIY, czyli 8 edycja Przetworów
Już za tydzień, 14-15 grudnia, w Warszawie, odbędzie się 8 edycja Przetworów. Hasło tegorocznej imprezy to "Młodość na starość", a tematyka związana jest z procesem przemiany starego w nowe przy użyciu tradycyjnych, rzemieślniczych i często już zapomnianych metod.
Stolik dla dwojga i znacznie więcej
Urodzony w Niemczech projektant Daniel Liss, w swoim projekcie "The Table for Two", w pomysłowy sposób łączy dwie najważniejsze funkcje stołu: jako miejsca do jedzenia i pracy. Wielofunkcyjny mebel w ciągu kilku sekund zmienia się w dwu- lub sześcio-osobowy stolik, a innym razem w dwuosobowe stanowisko pracy.
Stary budynek szwajcarskiej armii przekształcony na dom
Architekt, Ralph Germann, nadał nowe życie staremu, 49m/kw budynkowi dawnej armii szwajcarskiej, wybudowanemu w czasie II wojny światowej. Przekształcił go w niewielki, funkcjonalną przestrzeń mieszkalną. Projektant zachował istniejącą strukturę oraz niektóre historyczne detale.
Wąski dom rozjaśniony świetlikiem dachowym
Realizacja, którą zdecydowałam się dziś przedstawić to dom o powierzchni 63,33m/kw (powierzchnia zabudowy 36,95 m/kw), zaprojektowany przez Fujiwarramuro Architects w japońskim mieście Nada.Chociaż nie jestem w pełni przekonana co do trafności niektórych rozwiązań, to niewątpliwie jest to dom dość niezwykły i oryginalny.
Metalowe, spiralne schody i czerwone akcenty
Brazylijskie, 2-kondygnacyjne mieszkanko (36 m/kw) łączy w sobie cechy nowoczesnego i dynamicznego wnętrza. Jego neutralny i wyważony wygląd oraz kompaktowe i dobrze przemyślane rozwiązania, czynią je komfortowym. Autorem projektu jest Alan Chu, który skupił się oszczędzaniu przestrzeni.
House T i niewielki salon o wielkich możliwościach
UAU Office podjęło się wykonania adaptacji niewielkiego, położonego w Turynie domu, który po powiększeniu się rodziny, stał się za mały. Głównym założeniem projektantów było stworzenie wielofunkcyjnej, sensownie podzielonej przestrzeni, która zostanie wykorzystana w maksymalnym stopniu i jednocześnie nie obniży komfortu mieszkania.