Duże nagromadzenie pastelowych kolorów - zwłaszcza odcieni różowego- może powodować, że wnętrze jest odbierane jako cukierkowe. Tak naprawdę trudno znaleźć finezyjne realizacje, gdzie dobór i ilość kolorów jest odpowiednio zbilansowana.
Pierwiastek męski
Moskiewska kawalerka, którą zaprojektował Maksim Tichonow, początkowo może sprawiać wrażenie odrobinę ponurej ze względu na mocną dominację szarości. Osobiście nie uważam tego wnętrza za przygnębiające, bo broni się kolorowymi, dobrze zestawionymi dodatkami i białymi meblami rozjaśniającymi przestrzeń. Powiem więcej, w tym wypadku neutralne szare tło okazało się dobrą bazą do stworzenia interesującego, spersonalizowanego wnętrza o męskim rysie.
Mocno kompaktowa kawalerka
Gdy oglądam zdjęcia 16m/kw paryskiej kawalerki nasuwają mi się określenia typu zwarta, stłoczona, skompresowana. Jednak nie jest to opis adekwatny, bo powyższe sformułowania, w moim odczuciu, mają lekko negatywny wydźwięk, gdy tymczasem prezentowane rozwiązanie uważam za całkiem udane.
Popiel, fiolet, róż ... i już!
Róż, choć w dużej mierze kojarzący się z kiczem i tandetą, umiejętnie zastosowany wnętrzu może być elegancki i jednocześnie energetyzujący. Mało tego, przestrzeń nie będzie wyglądać cukierkowo i infantylnie. Przykładem może być mieszkanie zaprojektowane przez Raquela Marcosa, które oprócz gustownej palety barw wyróżnia się przemyślanym układem funkcjonalnym.
Interesujące rozwiązania oszczędzające przestrzeń w czeskim,odnowionym mieszkaniu
Jaroslav Kaspar, we współpracy z Lucie Faturikovą, zaadaptował stare, 50 m/kw mieszkanie zlokalizowane w Pradze. Projektanci stworzyli przytulne, jednoprzestrzenne wnętrze wypełnione mnóstwem nietypowych rozwiązań.
Historia 24 pokoi w 32 m/kw mieszkaniu w Hong Kongu
Chciałabym przypomnieć historię chińskiego architekta, który w 32 m/kw mieszkaniu zdołał zaprojektować wielofunkcyjną przestrzeń o wielokrotnych możliwościach aranżacyjnych. Gary Chang, początkowo mieszkał w tym mieszkaniu z rodzicami i 3 siostrami. Swój eksperyment, związany ze zwiększeniem elastyczności przestrzeni mieszkalnej, rozpoczął, gdy rodzina przeniosła się w inne miejsce. Za pomocą przesuwnych ścian i mebli stworzył przestrzeń, którą bardzo łatwo można przearanżować w zależności od potrzeb.
Namiastka błękitnego nieba
Projektant wnętrz, Anton Grishin, stworzył projekt wnętrza 29m/kw mieszkania o prostokątnym rzucie. Mieszkanie składa się z części dziennej z aneksem kuchennym, niewielkiej garderoby i łazienki. Jasne wnętrze wzbogacone jest odcieniami zieleni, błękitu i brązu, co dodaje mu świeżości.
Łóżko i biurko w jednym
Mira Schröder, należąca do grupy BLESS, zaprojektowała biurko, które za pomocą jednego przycisku przekształca się w łóżko. Jest to ciekawa propozycja dla małych pomieszczeń w mieszkaniach jak również do pracowni.
Pralka w łazience- jak ją ukryć?
Pralka to urządzenie, które jest obowiązkowym elementem znajdującym się w większości domów/ mieszkań. Najczęściej usytuowana jest w łazienkach, kuchniach, pomieszczeniach gospodarczych.
Śnieżna biel z domieszką ciepłego drewna
Jasna, wręcz śnieżnobiała kolorystyka ścian i mebli 54m/kw mieszkania w Goteborgu sprawia, że wydaje się ono bardzo przestronne, niosące spokój i ciszę, a jednocześnie jest eleganckie i nowoczesne. Odcienie bieli są bazą, na której za pomocą drewna i kolorowych akcentów, budowany jest nastrój wnętrza.