Czy można skopiować dizajnerski przedmiot będący współczesną wersją tradycyjnych przedmiotów codziennego użytku, a w dodatku wykorzystać do tego dokumentację techniczną i nie naruszyć praw autorskich? A właśnie że tak! Przeczytaj o inicjatywie "Uwolnić projekt"
Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013
Polskie wzornictwo, które wbrew powszechnej opinii ma się naprawdę całkiem dobrze, doczekało się ciekawej publikacji będącej przeglądem 13-letniego dorobku. Album "Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013" autorstwa Czesławy Frejlich i Dominika Lisika to niejako połączenie prezentacji produktów, projektantów i wywiadów oraz treści edukacyjnych- co jest dobrym połączeniem, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie.
Miejsce do nauki dla rodzeństwa
Kontynuując temat szkolny, poniżej zamieszczam szybki przegląd miejsc do nauki, które mogą być alternatywą dla tradycyjnych biurek. Przedstawione rozwiązania dotyczą pokoi zamieszkiwanych przez rodzeństwo.
Szkolna wyprawka- wokół kreatywności
Początek września wręcz nachalnie narzuca tematykę związaną ze szkołą. Postanowiłam podejść do tematu pod troszkę innym kątem i skoncentrować się na rozwiązaniach pomagających zwiększać kreatywność dzieci.
Organizacja przestrzeni- nowojorski koncept
Kilka lat temu, nowojorski The New York Times, co miesiąc w ramach Sketch Pad, publikował projekty różnych architektów, w których przedstawiali propozycje zwiększające funkcjonalność i estetykę przykładowych, trudnych w aranżacji wnętrz.
Ukryte między półkami
Problematyka związana z małymi wnętrzami jest często podejmowana przez projektantów. Na przestrzeni lat powstało mnóstwo propozycji przedstawiających pomysłowe i jednocześnie estetyczne rozwiązania. Jednym z takich konceptów jest interpretacja klasycznych mebli służących do przechowywania i szersze spojrzenie na ich funkcję.
Harmonijne wnętrze o mocno industrialnym zabarwieniu
Brazylijski loft,a właściwie strych w Sao Paulo projektu Diego Revollo już od pierwszych chwil robi wielkie wrażenie. Szare wnętrze, zamknięte betonowymi płaszczyznami, wzbogacone czernią i drewnem, tworzy spójną całość, którą można określić jako elegancki loft.
Skandynawia inaczej
Przyzwyczajeni jesteśmy do jasnych, skandynawskich wnętrz w odcieniu bieli, utrzymanych w surowym, ale przytulnym klimacie, z duża ilością naturalnych materiałów. Kawalerka, którą chcę zaprezentować, lekko odbiega od typowego mieszkania z północy.
Ulec pokusie posiadania toaletki
Toaletka- innymi słowy przedmiot pożądania wielu kobiet- to mebel, który swego czasu był standardowym elementem wyposażenia sypialni. W dzisiejszych czasach, ze względu na ograniczone miejsce, uznawany jest raczej za kaprys, a nie konieczność. Poniżej zamieszczam przykłady prostych, niedużych toaletek, które nie zajmują wiele miejsca i nie przytłaczają wnętrza.
Kawalerka dla muzyka
Jak zmieścić fortepian na skromnym metrażu? Tego wyzwania podjęła się pracownia Folk Design. Udało im się stworzyć wygodną strefę dzienną z łóżkiem chowanym w zabudowie i z dużą ilością miejsca do przechowywania.