Osobom ceniącym prosty design z pewnością przypadnie do gustu drewniana podstawka pod komputer Lifta. Ten elegancki organizer ma trzy zasadnicze funkcje: utrzymuje monitor na odpowiedniej wysokości, przechowuje akcesoria komputerowe oraz pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie roboczym i utrzymać na nim porządek.
W świecie białej zabudowy
Dzisiejszy wpis będzie poświęcony wysokiej zabudowie i jej roli we wnętrzu, na przykładzie 46 m/kw mieszkania w Lizbonie. Filipe Melo Oliveira, odnawiając mieszkanie w budynku z pierwszej połowy XXw, starał się stworzyć jasną, funkcjonalną i otwartą przestrzeń, dopasowaną do potrzeb obecnych czasów.
2015 w kolorze Marsala
W tym roku Pantone Color Institute wybrał na kolor roku głęboki, bordowo- brązowy odcień Marsala. Nazwa koloru została zaczerpnięta z wina Marsala, produkowanego w sycylijskiej miejscowości o tej samej nazwie.
Prezenty w naturalnej o(d)słonie
Mikołajki to przede wszystkim prezenty. Nawiązując do tradycji, dzisiejszy wpis poświęcam pakowaniu prezentów, ale na zasadach 3xE. Co to oznacza w praktyce? Będzie efektownie, ekologicznie i ekonomicznie – tak więc do dzieła!
Kombinacje z drewnem
W starej kamienicy w Bordeaux mieści się dwupoziomowe mieszkanie zaprojektowane przez Mickaëla Martinsa Afonso. Wnętrze zdominowane jest przez nietypową, wysoką zabudowę, wykonaną z jasnego drewna.
Nie tylko pojemnik
Duet Birgitte Due Madsen oraz Jonas Trampedach zaprojektowali elegancki, wielofunkcyjny mebel Unit. Może być wykorzystywany jako stolik kawowy, taboret, pudełko do przechowywania. Jest poręczny i pozwala przechowywać pod ręką potrzebne drobiazgi.
Poza schematem, czyli strych po włosku
Włoskie mieszkanie na poddaszu, o powierzchni ok 35 m/kw, to dobry przykład ilustrujący ile można "wycisnąć" z małej przestrzeni. Niezbędne ściany, w znacznej mierze, to szafy pełniące jednocześnie funkcję przegród. W mieszkaniu zaprojektowano dość nietypową zabudowę kuchenną.
Mieszkanie dla osób niepełnosprawnych - część 2
Magazyn w bloku, za sprawą biura C.T. Architects, został zmieniony w mieszkanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projektantom zależało, by wnętrze było praktyczne, ale nie wyglądało jak typowe mieszkanie osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Ceramiczne cuda
Pozostając w temacie dekoracji, przedstawiam przepiękne prace autorstwa Matthew Chambers. Artysta specjalizuje się w ceramice. Rzeźby inspirowane są obiektywem aparatu oraz warstwami, które tworzy koło garncarskie. Są to abstrakcyjne formy, o trójwymiarowej strukturze, które świetnie się prezentują z każdej perspektywy.
Kawalerka z podestem
Kawalerka o powierzchni 41 m/kw została zaprojektowana przez INT2Architecture dla młodej pary. W skład mieszkania wchodzi strefa dzienna, długi przedpokój z szafą, łazienka, pralnia, i balkon. Niewielka przestrzeń została podzielona nietypowo: nie za pomocą ścian, lecz podestem.